HISTORIA MARKI

Pracownia Avanto powstała, by projektować WEWNĘTRZNY spokój.

Nazywam się Joanna Binkiewicz i razem z Beatą Zimny tworzymy to miejsce i niebanalne projekty.

Projektowanie wnętrz daje mi możliwość spełnienia potrzeby tworzenia na wielu płaszczyznach. Jako absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, każdy projekt traktuję jako indywidualne dzieło interdyscyplinarne. Zorganizowanie funkcji przestrzeni, ubranie jej w odpowiednie tekstury, oświetlenie i natężenie kolorystyczne jest takim samym działaniem jakie podejmuje artysta komponując obraz lub utwór muzyczny.

Tworząc projekty lubię czerpać inspirację od najlepszych projektantów, dlatego regularnie bywam na Salone del Mobile w Mediolanie. Tam widzę ogrom możliwości, rzeczy, wyposażenia, niewiarygodnie dużą przestrzeń, jednak największą niespodzianką, było dla mnie odnalezienie w niektórych realizacjach mojego sposobu traktowania elementów wyposażenia, zabawy linią i sposobu tworzenia kompozycji wnętrza.

Moimi projektami pokazuję, że aranżacja wnętrz to nie odtwarzanie i powielanie katalogów i sklepowych ekspozycji, ale tworzenie nowej wartości inspirowanej indywidualnymi potrzebami i upodobaniami inwestorów.

W życiu są takie chwile, które stają się wiecznością. Tak było z moją podróżą do Skandynawii. Jeszcze w czasie studiów na krakowskiej akademii sztuk pięknych wyjechałam na stypendium do Helsinek. Ład, harmonia i spokój jaki przepełniał to miejsce, był zaraźliwy. Potrzeba odkrywania i poznawania zawiodła mnie aż, na północ Finlandii gdzie uczestniczyłam w rytuale saunowania zakończonym kąpielą w przeręblu zrobionym na środku jeziora pokrytego grubą warstwą śniegu i lodu. Strach przed lodowatą wodą, przegrał z ciekawością i chęcią doświadczania. Zimna woda paraliżująca całe ciało, odsłoniła ciepło wewnętrzne. A zorza polarna na niebie podkreśliła magię i wyjątkowość tego wydarzenia. W takiej chwili czujesz, że życie należy do Ciebie. Odczułam silną potrzebę przekucia doświadczonych wrażeń i emocji w coś materialnego.

Kiedy po powrocie podjęłam decyzję o założeniu firmy, chciałam zaznaczyć, jej skandynawski rys i zapisać wspomnienia- tak powstała nazwa Avanto- co po fińsku oznacza przerębel.

Dzisiaj po 9 latach od stworzenia marki Avanto, realizuje projekty z których jestem dumna jako człowiek,
projektantka oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Rocznie realizuje ponad 1000m2 powierzchni wnętrz, co łącznie daje 10 000 m2 doświadczenia.

Od początku 2018 roku zapraszamy do nowej, jeszcze bardziej inspirującej przestrzeni.

Moje motto: „Świat który Cię otacza, to odbicie świata jaki nosisz w sobie”.

oferta